Elwira Stadnik

O mnie

W prostych słowach o fotografowaniu, o tym jak łatwo zrozumieć zasady fotografii, o obiektywach, o fotografii jako sposobowi wyrażania emocji i o doskonałych światowych fotografach.

Witam serdecznie. Nazywam się Elwira Stadnik i jestem zakochana w fotografii. Fotografuję zawodowo o wielu lat i fotografowania nauczyłam się sama po wielu latach prób i błędów w wyniku tego, jak próbowano mnie uczyć fotografii.

Te “nauki” nigdy do mnie nie trafiały z prostego powodu, że nauczyciele, na których trafiałam używali słów i terminologii, które były zawiłe, bardzo matematyczne, i w żaden sposób nie docierały do mnie “obrazowo”. 

Tak więc zaczęłam sama penetrować wszelkiego rodzaju źródła i przede wszystkim nie wypuszczałam aparatu z rąk. 

Ćwiczyłam, uczyłam się na moich błędach, często (oj często….) też brzydko przeklinałam, płakałam z wściekłości, że mi wciąż nie wychodziły takie zdjęcia jak chciałam. Boziu droga … w ogóle mi zdjęcia nie wychodziły!!! Ale w końcu, ciągle próbując, zaczęłam pojmować na czym polega ekspozycja w fotografii, kiedy AE, kiedy Tv, co to jest ISO, i dlaczego f to wielkość otworu w obiektywie… Nauczyłam się i jak “widzieć” zasady ustawień w fotografii. 

Być może istotny dla fotografii, ponieważ również wywierający wpływ na mój sposób przekazywania wiedzy w ogóle jest to, że jestem Dyplomowanym Coachem z Dyplomem European Coaching and Mentoring Council /2008/ i pracowałam przez wiele lat jako Trener Rozwoju Osobistego. Definitywnie jestem osobą “duchową” a nie matematyczną. Oprócz fotografii interesuje mnie ezoteryka i channelling (mam też dyplom w tej dziedzinie). Mam nadzieję, że moje “widzenie” ludzi poprzez moje obiektywy daje im poczucie, że są piękni tacy, jacy są i nie potrzebują żadnych photoshopów do “ulepszenia” ich wizerunku. Mieszkam od wielu lat w Anglii i bardzo często się zdarza, że “utykam” w poszukiwaniu odpowiedniego słowa po polsku. 

Fotografowie są “wizualni”, a nie “matematyczni”. Dobra fotografia nie polega na pikselach czy super ostrości. Nauka obsługi aparatu jest ważna, to oczywiste, ważne jest żebyście znali swój aparat tak, że nawet po ciemku będziecie w stanie “trafić” na odpowiedni przycisk, ale jednak najważniejsza jest nauka takiego patrzenia, żeby widzieć to, czego inni nie widzą. 

Ta strona jest dla wszystkich, którzy kochają fotografię i którzy chcą się rozwijać jako fotografowie, bez względu na stopień zaawansowania. 

Zapraszam na mój kanał na YouTube i na mój Instagram 

***Automatyczne AI generowane tłumaczenie tej strony może zawierać błędy, za co serdecznie przepraszam.